Odteraz môžeš pridávať obrázky do svojich príspevkov! Zisti ako na to a vyskúšaj si to.

O hre Diggy's Adventure

Nerieši táto stránka váš problém? Založte si vlastné vlákno v našom diskusnom fóre, kde vám môžu poradiť ostatní užívatelia.

Kto povedal, že všetky mýtické poklady už boli objavené? Prekop sa s Diggym k tajomstvám ukrytým pod zemou. Si pripravený na dobrodružstvo? Zbožňuješ staroveké civilizácie a ich záhady? Chcel by si objavovať dávno stratené chrámy a zabudnuté kobky? Tak potom si ten pravý. Tajomstvá ukryté tisícky rokov pod zemou legendárnych území po celom svete čakajú len na tvoje šikovné ruky a myseľ objaviteľa. Pridaj sa k Profesorovi, Linde a robotovi Rustymu, postav kemp a vydaj sa na dobrodružstvo tvojho života.

Hraj na Pixel Portáli Hraj na Facebooku
O firme PIXEL FEDERATION:

Firma PIXEL FEDERATION bola založená v roku 2007 štyrmi nadšencami z herného priemyslu a venuje sa výhradne tvorbe online webových a mobilných hier, jednou z nich je aj spomínaný Diggy's Adventure. Inovatívne myslenie či entuziazmus v tíme dopĺňajú skúsenosti z vlastných herných projektov. Tá správna kombinácia ľudí s rôznym backgroundom nám umožňuje zdolávať výzvy, ktoré dnešný game development ponúka. Nájdete nás v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave.

1. Nemôžem sa dostať do hry, načítavanie sa zastavilo. Čo mám spraviť?

Ako prvé skontroluj, ci máš najnovšiu verziu Adobe Flash Playera. Ak nemáš, tak si ju nainštaluj.

Druhá vec, ktorú môžeš spravit je vyčistenie vyrovnávacej pamäte, cookies a následné obnovenie okna (návod nájdeš tu). Načítavanie hry taktiež závisí od rýchlosti internetového pripojenia.

Ak sa hra stále nenačítava, neváhaj sa nám ozvať cez support.

2. Čo je Diggy's Adventure?

Diggy's Adventure je zábavná sociálna hra na Facebooku plná dobrodružstiev. Nasleduj Diggyho príbeh, plň úlohy, zvyšuj svoju úroveň a prekop sa cez množstvo lokácií. Nezabudni sa starať ani o svoj kemp, pomáhať priateľom a hľadať poklady!

3. Môžem hrať so svojimi kamarátmi?

Áno, môžeš hrať so všetkými svojimi Facebook kamarátmi. Môžete si navštevovať kempy a navzájom si pomáhať posielaním darčekov a stavaním vrtuliek.

4. Ako si zmením jazyk v hre?

Jazyk môžeš zmeniť kliknutím na vlajku v hornom hernom menu. Momentálne je hra dostupná v angličtine, nemčine a slovenčine.

5. Ako sa môžem pozrieť do ostatných častí kempu a máp?

Použi systém „chyť a posuň“. Musíš stlačiť tlačidlo myši, aby si zachytil obrazovku. Potom ju musíš stále držať a posunúť myš. Tým sa obrazovka posunie. Posúvanie sa zastaví, keď uvoľníš tlačidlo myši.

6. Čo sú tie dva ukazovatele v hornej časti obrazovky?

Číslo v krúžku ukazuje tvoj úroveň.

Ukazovateľ vedľa čísla (žltý) hovorí o množstve skúsenostných bodov, ktoré si už získal a koľko potrebuješ na ďalšiu úroveň.

Druhý ukazovateľ (zelený) hovorí o momentálnom množstve energie a jej maximálnom množstve, ktoré môžeš mať.

V pravom hornom rohu obrazovky máš informácie o množstve tvojich mincí, gemov a tlačítko pre ukázanie materiálov vo svojom inventári.

7. Na čo je energia?

Diggy potrebuje energiu pre kopanie políčok. Energia sa obnovuje rýchlosťou zodpovedajúcou rýchlosti regenerácie a to aj vtedy, ak je hráč offline. Maximálna kapacita a rýchlosť energie môže byť upravovaná pomocou výbavy kempu.

Každý hráč začina s kapacitou 200. Ked ukazovateľ ukáže 200/200, kapacita je naplnená. Pomocou výbavy kempu sa toto číslo môže zvyšovať, napríklad na 300/300. Momentálna kapacita môže presiahnuť maximálnu v prápade, že hráč použije energetické jedlo alebo pitie (alebo klikne na božie dieťa alebo získa bonusovú energiu za dosiahnutie úrovne), napríklad na 350/300. V tomto prípade bude regenerácia pokračovať až keď momentálna energia klesne pod maximálnu, tj napríklad 299/300. V hre sa nachádzajú aj niektoré veľmi energeticky náročné políčka (potrebujú napríklad 600 energie) a najjednoduchší spôsob ako ich vykopať je práve pomocou prekročenia maximálnej kapacity energie.

Prechod myšou ponad ukazovateľ energie zobrazí ďalšie informácie o energii.

8. V spodnej časti obrazovky sú nejaké tlačidlá. Na čo slúžia?

Ľavá dolná časť ukazuje zoznam tvojich priateľov. Môžeš sa medzi nimi posúvať pomocou šípiek vpravo a vľavo. Tento zoznam zobrazuje profilové obrázky, meno a číslo zobrazujúce úroveň priateľa. Kliknutím na obrázok navštíviš kemp toho kamaráta.

Pravá spodná časť obsahuje niekoľko tlačítok:

Invite – Môžeš pozvať pozvánky do hry svojim Facebookovým priateľom.

Denník – môžeš listovať všetkými denníkovými zápiskami, ktoré si získal počas hry.

Obchod – tu si môžeš kupovať veci zoradené do záložiek Výbava kempu, Dekorácie, Energia, Extra a Odporúčané.

Inventár – tu si môžeš uložiť svoju výbavu a dekorácie bez ich predávania. Taktiež tu nájdeš všetky veci, ktoré si získal počas svojich dobrodružstiev – jedlo (v záložke Energia), materiály, rôzne predmety z úloh a vrtuľky.

Panteón – počas hry musíš hľadať rozbité kusy božských dosiek. Tu sú zobrazené.

Darčeky – tu posielaš a prijímaš rôzne darčeky od svojich priateľov.

Ciele a Poklady – počas hry môžeš plniť rôzne ciele a získavať za ne odmeny. Počas dobrodružstiev môžeš taktiež naraziť na rôzne poklady. Tie sa skladajú z viacerých častí a môžeš ich vykopať na náhodných miestach. Odmenu v podobe dekorácie dostaneš za každé skompletizovanie podkladu.

Kemp – týmto môžeš Diggyho poslať priamo domov do kempu, bez zvolenia miesta na mape.

Mapa – otvorí mapu, ktorá obsahuje množstvo lokácií, do ktorých sa môže Diggy vybrať.

Mesto – pošle Diggyho do mesta bez zvolenia miesta na mape.

Posledná baňa – pošle Diggyho priamo do poslednej navštívenej bane bez zvolenia miesta na mape.

Na konci tohto panelu sa nachádza nastavenie zvuku, hudby a zámok na dekorácie. Zámok na dekorácie vypína a zapína možnosť manipulovať s dekoráciami.

9. Čo je to kemp?

Kemp je miesto, kde môžeš stavať kempovú výbavu a dekorácie. Každý si ho môže prispôsobiť svôjmu vkusu a potrebám. Výbava aj dekorácie sa dajú kúpiť v obchode.

10. Je výbava kempu dôležitá?

Áno, je veľmi dôležitá. Delí sa do troch kategórií a to:

Kapacitná – zvyšuje maximálne množstvo energie

Renegeračná – zvyšuje regeneračnú rýchlosť

Produkčná – umožňuje hráčovi vyrábať rôzne predmety ako napríklad jedlo, ktoré pridáva energiu alebo kovy

Obmieňanie výbavy kempu je veľmi dôležité. Je ideálne mať 2 rôzne sety výbavy – kapacitný set pre dobu mimo hrania a regeneračný set počas doby hrania. To znamená viac energie keď prídeš do hry a zároveň rýchlejšie pribúdanie energie počas hrania. A netreba zabúdať na varenie jedla, ktoré poskytuje instantnú energiu.

Kúpená výbava môže byť kedykoľvek presunutá do inventára a potom opäť presunutá späť do kempu.

11. Môj Kotlík/iná výbava zmizla a nemôžem si ju znovu kúpiť!

Pravdepodobne sa nachádza v tvojom inventári – jednoducho klikni na obrázok zeleného batohu v pravej dolnej časti menu. Prvé tlačítko – červený stan – ti zobrazí všetku tvoju skladovanú výbavu.

12. Čo musím urobiť, aby som odomkol viac miesta vo svojom kempe?

Viac miesta v kempe znamená viac výbavy, ktorá ti dá viac energie! A to znamená, že môžeš viac kopať a rýchlejšie napredovať v hre. Jediné, čo musíš spraviť, je kliknúť na ikonu bomby, ktorá sa objaví na miestach, ktoré momentálne môžeš odkopať. Okno ťa bude informovať o tom, čo potrebuješ na odomknutie zvoleného miesta. A nezabudni sa zamerať na miesta s viditeľnými pokladmi.

13. Ako odomknem nižšie poschodia kempu?

Z obchodu si potrebuješ kúpiť lano. Je v záložke extra a môže byť kúpené za gemy alebo materiál. Dlhšie lano potrebuješ na každé nižšie poschodie.

14. Na čo mi je materiál?

Materiál je potrebný hlavne na kúpu kempovej výbavy a dekorácií.

15. Nemám dosť materiálu. Čo mám robiť?

Na resetovateľnej záložke mapy nájdeš materiálové bane. Nazývaju sa resetovateľné, pretože sa začnú obnovovať po každom úplnom vykopaní. Ďalší spôsob získavania materiálov je posielanie karaván za cenu v minciach.

16. Ako môžem získať bronz/nejaký iný materiál?

Prečítaj si nápovedu, pokiaľ ho potrebuješ pre úlohu. Je to pod požiadavkami úlohy. V prípade, že materiál potrebuješ pre výbavu v obchode – prejdi na materiál myšou. V poslednom prípade otvor svoj inventár (ikonka zeleného batohu) a klikni na materiálovú záložku. Pri prechádzaní myšou ponad materiál sa ti zobrazia informácie o mieste, kde môžeš tento materiál získať.

17. Na čo slúžia gemy?

Gemy sú špeciálna mena, za ktorú sa dajú kúpiť špeciálne veci. Napríklad výbava kempu, dekorácie alebo dokonca zrýchlovanie istých činností (okamžitý návrat karavány, dokončenie produkcie, obnovenie bane a pod.).

Gemy sa dajú kúpiť za reálne peniaze, ale sú taktiež roztrúsené po niektorých baniach a sú odmenou za dokončenie cieľov a za dosahovanie vyšších úrovní.

18. Čo je vrtuľka?

Vrtuľka je predmet, ktoré môžeš posielať svojim priateľom ako darček. Keď nejaké dostaneš a prijmeš ich, objavia sa v tvojom inventáry v záložke „Vrtuľky“. Môžeš ich uložiť priateľovi do kempu. Dostaneš za to 5 skúsenostných bodov a tvoj priateľ bude mať regeneráciu o 5 vyššiu. Jedna vrtuľka vydrží 7 dní a hráč ich môže mať maximálne 5. Tento množstevný limit a množstvo regeneračnej rýchlosti môže byť zvýšený pomocou rozšírení (Holandský systém a Rotorové vylepšenie), ktoré sa dajú kúpiť v obchode na záložke Extra.

19. Ako získam karavánové stanovisko a čo vlastne robí?

Karavánové stanovisko je súčasť odmeny za pomoc postave Mr. Bill a umožňuje kúpu tiav. Tie môžu byť poslané do rôznych destinácií, kde môžeš získať materiály, ale aj rôzne jedinečné veci (mlieko, cukor, múka...).

20. Čo robí mapa?

Mapa sveta ti ukazuje odomknuté aj zamknuté lokácie. Diggy medzi nimi môže bez obmedzenia cestovať a postupovať v príbehu.

V spodnej časti mapy sa nachádza niekoľko záložiek – Hlavná, kde sú všetky kratšie príbehy, záložka s resetovateľnými baňami a potom postupne otec a všetci bohovia.

V Diggy's Adventure sa môžeš stretnúť s troma typmi lokácií:
  • tvoj domovský kemp
  • mestá
  • bane (Diggy ich musí prekopať a plniť rôzne úlohy)

21. Čo znamená resetovateľná baňa?

Resetovateľné bane sú špeciálne bane označené ikonou so šípkami - po úplnom vykopaní sa začnú obnovovať. Baňa je vtedy na niekoľko hodín nedostupná. Po obnovení je opäť plná políčok a môže byť znova a znova vykopaná. Toto obnovenie si môžeš urýchliť za gemy. Resetovateľné bane sú zväčša špecializované na materiály a v niektorých z nich máš šancu nájsť poklady. Až na špeciálne výnimky ich nájdeš na záložke Resetovateľné.

22. Narazil som na tieto zvláštne okrúhle kamene. Čo mám s nimi robiť?

Okrúhle kamene sú súčasťou väčšiny hádaniek v Diggy's Adventure. Zvyčajne ti blokujú prechod alebo ich potrebuješ preniesť na miesto so symbolom. Tieto kamene vieš tlačiť aj ťahať – neboj sa s nimi trochu pohrať.

23. Čo je tá žiariaca bublina nad hlavami niektorých postáv?

Tieto bubliny sa objavia, keď postava chce dať Diggymu úlohu (bublina s otáznikom) alebo u nej môže Diggy úlohu dokončiť (bublina s výkričníkom). Hráč musí kliknúť na postavu pre začatie konverzácie. Postavy sa môžu objavovať a miznúť v Diggyho kempe, meste a taktiež baniach. Keď nevieš čo robiť, skús nájsť postavu s bublinou.

Po rozhovore s postavou s otáznikom dostaneš úlohu, ktorej obrázok sa objaví v ľavej časti obrazovky. Okno úlohy obsahuje názov úlohy, text postavy, nápovedu (detailne hovorí o tom, čo treba urobiť pre slnenie úlohy) a väčšinou aj tlačítko skratky, ktoré hráča prenesie do lokácie úlohy, bez nutnosti vyberať lokáciu na mape.

24. Našiel som božie dieťa. Čo robí?

Nájsť božie dieťa je vždy užitočné. Pri kliknutí ti dá energiu a mince. Po nájdení v bani (a teda prvom kliknutí) sa presunie do tvojho kempu. Potom pobehuje po kempe a raz za čas ti umožní opäť naň kliknúť a získať ďalšiu energiu a mince. Tieto deti však nezostanú v kempe navždy, zmiznú po istom čase a počte kliknutí.

25. Prečo majú niektorí moji priatelia takéto zvláštne ikonky?

Táto ikona označuje prítomnosť božských detí. Deti sa objavujú u náhodných priateľov raz denne. Ich branie neznamená, že tvoj kamarát o ne príde. Je to len bonus navyše. Ďalší darček – bonusovú energiu – môžeš poslať kamarátovi po vybraní všetkých jeho detí.

Zdroj: support.diggysadventure.com